80’ler slasher klasiklerine ithafen, American Horror Story: 1984’dan yeni teaserlar

American Horror Story: 1984’dan yayınlanan iki yeni teaser ile The Camp Redwood’un katilini iş başındayken görüyoruz.

Ryan Murphy, politik gerilimleri ve türlü kıyamet senaryolarını bir kenara bırakarak, American Horror Story’yi yaklaşan dokuzuncu sezonu ile korkunun köklerine geri döndürmeye hazırlanıyor. American Horror Story: 1984, adından da anlaşılacağı üzere 80’lerin ünlü slasher korku filmleri A Nightmare on Elm Street, Friday the 13th ve Halloween’dan yola çıkarak bir arkadaş grubunun yaz kampında yaşadığı dehşeti konu alacak.

Emma Roberts, American Horror Story 1984 ile diziye tekrardan geri dönecek isimler arasında. Roberts’a sezon boyunca Cody Fern, Billie Lourd, Leslie Grossman, John Carroll Lynch, Gus Kenworthy, DeRon Hortone, Matthew Morrison ve Angelica Ross eşlik edecek. American Horror Story’nin çekirdek kadrosundan Sarah Paulson ve Evan Peters’ın bu sezon dizide yer almayacak olması ise serinin hayranları için bir hayal kırıklığı.

Yayınlanan teaser ve fragmanlardan 80’ler slasher nostaljisinin hakkını verdiği anlaşılan American Horror Story: 1984’un nasıl sürprizler sunacağını, 18 Eylül’deki başlangıcına dek merak etmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz