12. Hormonlu Domates Ödülleri'nin adaylarını siz belirleyin

Bu sene 20-26 Haziran tarihlerinde 24. kez gerçekleşecek İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın artık gelenekselleşen ve yılın homofobik – transfobiklerinin “ödüllendirildiği” Hormonlu Domates Ödülleri’nin adayları 28 Mayıs’a kadar sosyal medya üzerinden gelecek önerilerle belirlenecek.

Bu sene 12. kez dağıtılacak olan ödüllerde Siyaset, Medya, Eğlence, Eğitim, Spor, Yaşam Alanları, Sansür, Beynelmilel, Kurum bölümlerinde ayrı ödüller verilecek. 23 Haziran’da Şişli Kent Kültür Merkezi’ndeki törenle sahiplerini bulacak ödüller için kendi adaylarınızı Twitter ve Facebook’tan #hormonludomates2016 hashtag’ini kullanarak önerebilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine de mail olarak gönderebilirsiniz!

Geçtiğimiz yılın Hormonlu Domates kazananları arasında İTÜ’deki Lady Gaga konserine katılan LGBTİ+’leri sosyal medyadan hedef gösteren Niran Ünsal, basketbolcu Angel McCoughtry’yi cinsel yönelimi nedeniyle takımdan ayrılmaya zorlayan Fenerbahçe Spor Kulübü ve toplamda üçüncü ödülünü HDP Eskişehir Milletvekili Adayı LGBTİ+ aktivisti Barış Sulu’yu kastederek söylediği “Biz eşcinsel aday göstermeyiz” sözleriyle kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan bulunuyordu.