ALAN 2020 klibiyle bir kez daha “Hepimiz biriz + Birimiz hepimiz!”

“Nefret batsın çiçekler açsın!” 

Geçtiğimiz yıl 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın son gününde, iyileştirici bir etkiyle dillere dolanan “ALAN2020”yle kavuşmuştuk. Mx. Sür’ün electronica ve erken dönem techno izleri taşıyan prodüksiyonunun üzerine Kübra Uzun’un bir tekerleme söylercesine verdiği mesajlarla geride kalan sene boyunca dayanışmayı canlı tutan şarkı şimdi de Onur Haftamızı yepyeni klibiyle kutluyor!

Efe Mine’nin kurgusunu üstlendiği klipte ALAN 2020 kızlarının harika performanslarını izliyoruz. [alt]cut YouTube kanalında aşağıdaki mektupla birlikte yayında. 

ALAN 2020 geçen sene bu hafta, herkesin eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya hayaliyle uykusundan uyandı. Bizim için aslolan koşulsuz sevgiydi, danstı, gullümdü, aşktı. Dolu dolu yaşadığımız anlardan, yerini kendimizi sebepsiz yere hayalini kurarken bulduğumuz anlara bırakan ve aslında bizi biz yapan alışkanlıklarımız evlere kapandıkça kılıktan kılığa girdi: Uzadı, kısaldı. Yattı kalktı… Hopladı, zıpladı! 

Bu lubunya kabına nasıl sığacaktı? 

Günaydın!

Biz, sığamadığımız kaplarımızdan enginlere taşan lubunyalarız! Yeri gelir yirmi bin olur, kafamızın tasını attırırsanız tek vücud olup karşınıza çıkarız! Ciddiyetimizi, gücümüzü, aşkımızı sakın ha sorgulamayınız! Dilerseniz sorgulamayı deneyebilirsiniz, biz en iyi bildiğimizi yapıp dans eder, gullümümüzü alıkır; zılgıtlar eşliğinde yeri gelir soyunur, yeri gelir giyinir HOP deriz karşınıza çıkarız. Bizim dengemizi bozmayınız!

Hepimiz biriz + Birimiz hepimiz! 

ALAN 2021

Mx. Sür’ün kurucusu olduğu XSM Recordings’in ilk yayını olarak paylaşılan “ALAN 2020”, bir yıl sonra, 29. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için 11 yeni remiksten oluşan bir derlemeyle yeni dehlizlerde yakılanıyor. 27 Haziran’da yayımlanacak albümde Mx. Sür – Kübra Uzun düetine remiks yapan isimler Age Reform, Basic Disarm, Çiçek Çocuk, Elz And The Cult, Fosil, Jtamul, Mx. Sür, robogeisha, Salih Topuz, Tatanga Soundsystem ve Uase. ALAN 2021’den bir remiks, önümüzdeki günlerde prömiyerini bantmag.com’da yapacak! Sıkı durunuz.

“Tek vücut olup meydana dolan kolektif çalışma” için bir Instagram hesabı da açıldı. @ozgurumaskim hesabından gelişmeleri takip edebilirsiniz, ki etmelisiniz. Nitekim önümüzdeki günlerde ALAN 2021 için hazırlanan türlü sürprizler bizi bekliyor. Kimi ipuçları için, Mx. Sür’le hem ALAN 2021’i hem de DJ’lik geçmişini konuştuğumuz podcast’imize kulak verebilirsiniz.

Yükleniyor...