17. İstanbul Bienali sergileri önümüzdeki seneye ertelendi

17. İstanbul Bienali’nin 11 Eylül – 4 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenmesi planlanıyordu. Ancak pandeminin gidişatı ve yarattığı zorlu koşullar sergileri erteleme kararı alındı. 17. İstanbul Bienali’nin yeni duyurulan tarihleri: 17 Eylül – 20 Kasım 2022. Yapılan açıklama ise şöyle: 

“Pandemi ve hayatı altüst eden sonuçları, 17. İstanbul Bienali’ni, bienalin küratörlerini ve katılımcılarını etkilemeye devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), küratörler Ute Meta Bauer, Amar Kanwar, David Teh ile tüm paydaş ve katılımcılarla birlikte, yaşadığımız sağlık krizinin dünyanın dört bir yanında sürdüğünü ve önümüzdeki ayların belirsizliğini koruduğunu göz önünde bulundurarak, sergileri erteleme kararı aldı.”

17. İstanbul Bienali kapsamında 2021 boyunca da küratoryal yaklaşım çerçevesinde bir dizi proje yürütülmeye devam edecek.

İstanbul Bienali 3 Mayıs itibariyle Radyo Bienal adı altında Açık Radyo’da haftalık bir yayına da başladı. Radyo Bienal 3 Mayıs’tan 25 Ekim’e kadar her pazartesi 15.30-16.30 saatlerinde yayında olacak. Sanatçı, araştırmacı, akademisyen ve edebiyatçıların katılacağı bu haftalık programda bienal katılımcılarının Açık Radyo’ya özel üretecekleri işlere, arşiv seslerine, ses müdahalelerine, söyleşilere ve şiir okumalarına yer verilecek. Böylece aslında birçok üretim bienal izleyicileriyle ilk defa Açık Radyo 95.0 üzerinden buluşuyor olacak. Açık Radyo, acikradyo.com.tr üzerinden her yerden dinlenebiliyor. 

Fotoğraf: David Levene

Yükleniyor...