221B Polisiye Festivali ile türün dünü, bugünü ve yarını

Gizemden, karmaşık bulmacalardan, polisiyeden hoşlanıyor; Sherlock Holmes’suz, Miss Marple’sız, Saga Norén’sız bir dünya hayal edemiyor musunuz? Öyleyse 221B dergisinin beşinci yaşını kutladığı festival tam size göre. Altı gün süren 221B Polisiye Festivali programında on yedi farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunu var.

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültür dergisi olarak da bildiğimiz 221B’nin, 23-28 Şubat arasında düzenlenen festivali, Mylos Yayın Grubu’nun YouTube hesabı üzerinden takip edilebiliyor. Adını Sherlock Holmes’un 221B Baker Street adresli evinden alan dergi; Türkiye’den ve dünyadan polisiye edebiyat, sinema ve televizyonun önemli isimlerini ağırlıyor. Etkinlikte türün dünü, bugünü ve geleceği ele alınacak.

Bron/Broen ve Marcella’nın senaristi Hans Rosenfeldt, Trapped dizisinin başrol oyuncusu Ólafur Darri Ólafsson, El cuerpo ve Contratiempo gibi başarılı filmlerde imzası olan Oriol Paulo, polisiye janrında örnek veren yönetmenler Yeşim Ustaoğlu ile Ümit Ünal ve dünyaca tanınmış Sherlock Holmes uzmanı Leslie S. Klinger konuklar arasında. Tam programı buradan takip edebilirsiniz.

Yazı: Banu Üsküdarlı


Yükleniyor...