23 Ağustos’ta üçüncü sezonuyla geri gelecek “13 Reasons Why”dan son fragman

Netflix’in okul içi zorbalık, cinsel taciz ve saldırı, depresyon ve intihar gibi ciddi problemleri işlediği gençlik draması 13 Reasons Why’ın üçüncü sezonu 23 Ağustos’ta yayınlanacak. Dizinin 1 Ağustos’ta yayınlanan ilk fragmanına ve yeni yeni yayınlanan son fragmana göre, bu sezon dizinin başrol karakterlerinden Bryce Walker’ın ölümü etrafındaki gizeme odaklanacak.

Dramatik ve heyecanlı bir ikinci sezon finali yapan dizinin oyuncu kadrosunun hemen hepsi üçüncü sezona karakterleriyle geri dönerken, Katherine Langford tarafından canlandırılan, ilk iki sezonunun kilit karakteri Hannah Baker ise -Langford’un kendisinden gelen çeşitli sosyal medya paylaşımlarına göre- geri dönmeyecek.

Dizinin Netflix tarafından yayınlanan -ve ikinci sezonu izlemeyenler için spoiler barındıran!- üçüncü sezon açıklaması şu şekilde:

“Tyler’ın Spring Fling’de korkunç bir olaya sebep olmasını engelledikten sekiz ay sonra, Clay, Tony, Jessica, Alex, Justin ve Zach olayı örtmenin yükünü beraber taşırken, Tyler’a olayı atlatması için destek oluyorlar.

Ancak fırtınalı bir Homecoming maçı sonrasında gelişen olaylar bir Amerikan futbolu oyuncusunun kaybolmasına yol açınca, Clay kendini bir polis araştırmasının merkezinde buluyor ve bu arkadaş ekibini herkesin en derin sırlarını açığa çıkarmakla tehdit eden araştırmadan hasarsız çıkarma işi kurnaz bir yabancıya düşüyor.

En iyi niyetli hareketlerin bile bir yaşamı kökten değiştirebildiği bir dünyada alınan riskler tehlikeli boyutlardadır.”