“Space Force”un ikinci sezonu için çalışmalar başladı

Steve Carell’in hem yaratıcılarından hem de oyuncularından olduğu ve mizahını Trump’ın Amerika için öne sürdüğü Uzay Kuvvetleri Komutanlığı fikrinin gerçekleştiği bir geleceğin tasviri üzerinden yapan Space Force, 29 Mayıs’ta ilk sezonuyla Netflix’e geldi. Senaryosunu The Office yazarlarından Greg Daniels’ın yazdığı seri yayımlanır yayımlanmaz, gözler ikinci sezonu aramaya başladı.

Greg Daniels, Collider’a beklenen açıklamayı yaptı ve ikinci sezonun müjdesini verdi. Üstelik ön çalışmalar başlamış bile: “Kesinlikle birkaç sezon daha sürdürmek istiyoruz ve gelecek sezon neler olacağını tartışmak için kıdemli yazarları bir araya getirmeye başladık.” Netflix’in serinin ikinci sezonunu henüz resmî olarak sipariş etmediğini ekleyelim. Ancak, sıkı bir hayran kitlesi yaratmaya alışık olan Carell ve Daniels’ı bırakmak istemeyeceğini söyleyebiliriz.

Daniels, ayrıca mayıs ayında Amazon’da yayına başlayan, başrolünde Robbie Amell‘in olduğu komedi / bilim kurgu serisi Upload için de ikinci sezon çalışmalarına başladı. 

Yazı: Mine Metin