Efsane moda tasarımcısı Halston’ın hayatı dizi oluyor

Başarılı yapımcı Ryan Murphy, 1970’lerde şöhretlenen ünlü moda tasarımcısı Halston üzerine yaratacağı yeni evreni ile moda ve biyografi birlikteliğine sinemada alışık olan izleyiciyi sınırlı sayıda çekilecek bölümlerden oluşan bir Netflix dizisiyle buluşturuyor.

Halston’dan ilk görüntüleri kendi Instagram sayfasında paylaşan Murphy, dizinin oyuncu kadrosuyla da heyecanı yükseltti.

Murphy, gerçek hayat hikâyelerini anlatma başarısıyla televizyondaki en güvenilir yapımcılardan biri haline geldi ve Amerikan moda ikonu hakkındaki bu biyografik dizi için etkileyici bir oyuncu kadrosu oluşturdu, fakat hiç kuşku yok ki bizi fazlasıyla heyecanlandıran isim dizinin starı başrol Ewan McGregor.

Ewan McGregor, Halston ile kurulan bu yeni evrendeki en güzel detay bizce. Öte yandan McGregor’ın dizinin starı olacağı konuşulsa da dizinin bütün kadrosunun da hem Murphy’nin hem Halston’un tarzlarını çok iyi destekleyeceğinden kuşkumuz yok.

Halston’da Rory Culkin’i yönetmen Joel Schumacher rolünde, Rebecca Davan’ı ise mücevher tasarımcısı Elsa Peretti rolünde göreceğiz. David Pittu (The Front Page, The Coast of Utopia) Joe Eula rolünde karşımıza çıkacak. Krysta Rodriguez (Spring Awakening, Hercules, The Addams Family) Liza Minelli rolünde, Sullivan Jones (Slave Play) Halston’ın asistanı Ed Austin rolünde ve sanatçı Victor Hugo rolünde Gianfranco Rodriguez yer alacak.

Diziyi izlemek için yıl sonuna kadar beklememiz gerekse de beklemeye değer olduğu kesin değil mi ama?

Yazı: Işıl Saykan