“Squid Game” video oyunu için hazırlıklar başladı

Prömiyerini yaptığı günden bu yana popüler kültürün birinci gündem maddesine dönüşen, Netflix’in rekortmen dizisi Squid Game ve dizinin geleceği hakkında her geçen gün yeni haberler işitiliyor. Henüz resmiyete kavuşmuş olmasa da platformun bugüne dek en çok izlenen yapımına evrilen Squid Game’in ikinci sezonu için planlar yapılmakta. Bir yandan da bu evreni farklı mecralara taşımanın yolları aranıyor tabii ki.

Netflix’in Asya yöneticisi Minyoung Kim, The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda diziye dair çeşitli merch tasarımlarının yanı sıra bir video oyunu için de kolların sıvandığını açıkladı. İçerik ya da formatına dair herhangi bir ipucu verilmese de Squid Game dünyasında geçecek bir video oyununun dünya çapında yoğun ilgi göreceğine şüphe yok. Dizinin ilk sezonunda, çocuksu ama kan donduran bir yapıda seyreden oyunları, Minecraft ve Roblox gibi platformlarda canlandırmaya çalışan sıkı hayranlar olduğunu da unutmayalım.

Dizinin yazarı ve yönetmeni Hwang Dong-hyuk, ikinci Squid Game sezonu için kafa yormaya başlamadan önce uzun metraj işler yapmak istediğini söylemişti. Fakat hem izleyiciler hem Netflix hem de oyuncuların yeni sezon için sabırsızlandığı ortada. Başrol oyuncusu Lee Jung-jae, geçtiğimiz haftalarda yeniden Seong Gi-hun karakterine bürünmenin kendisi için bir “ihtiyaca” dönüştüğünü söylemişti.