28. Akbank Caz Festivali’nin programı açıklandı

28. Akbank Caz Festivali’nin tam programı, dün akşam düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. 37 mekana yayılacak ve 100’den fazla müzisyeni ağırlayacak festival, 17-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin programında bu sene cazdan krautrock’a, afrobeat’e uzanan geniş bir skala bulunuyor. Bu sene Akbank Caz Festivali toplamda 11 kategoride etkinliklere ev sahipliği yapacak: Ustalara Saygı, Festivale Özel, Cazda İngiliz Çıkartması, Güçlü Nefesler, Caz ve Ötesi, Sihirli Eller, Fransız Rüzgarı, Kampüste Caz, Caz Saat, Liselerde Caz ve Atölyeler.

28. Akbank Caz Festivali’nde sahne alacak isimler arasında öne çıkanlar The Comet Is Coming, Jamie Cullum, The Bad Plus, Avishai Cohen Quartet, Till Brönner Septet, Nubya Garcia, Bixiga 70, Karl Hector & The Malcouns, Josef Leimberg, Ezra Collective, Omer Avital Qantar, Shinya Fukumori Trio, Caloé, Remi Panossian Trio gibi dünyanın dört bir yanından müzisyen ve gruplar bulunuyor.

22 yıl boyunca festivalin direktörlüğünü yapan Mehmet Uluğ anısına düzenlenecek özel gecede Aydın Esen Group ve Can Kozlu sahnede olacak. Akbank Caz Festivali denince akla gelen ilk etkinliklerden biri olan Kampüste Caz konserlerinde ise bu sene sahne Evrencan Gündüz’ün. Kampüste Caz konserlerinin bu yılki rotasında Edirne, Çanakkale, İzmir, Muğla, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Mersin ve Adana bulunuyor.

Ayrıca festival süresince Islandman, Ceyl’an Ertem, Jehan Barbur, Birsen Tezer gibi müzisyenlerin Akbank Caz için hazırladığı ve bol konuklu performanslar sahnelenecek. Atölyeler, söyleşiler ve tüm konserler hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayarak Akbank Caz Festivali’nin resmi web sayfasına ulaşabilirsiniz.