Türkiye’nin iyilik ve fayda odaklı çevrimiçi festivali: “Festtogether”

COVID-19 nedeniyle ortaya çıkan ihtiyaçları desteklemek adına, iyilik ve fayda odaklı festival Festtogether 9 Mayıs’ta evlere geliyor. Gün boyu Netdmüzik ve YouTube’dan canlı izlenebilecek festivalde hem konuk sanatçılardan konserler dinleme hem de festivalin “ev sahipleri”nin gerçekleştireceği sohbetlere katılma şansı var.

2019’da Türkiye’nin “ilk sürdürülebilir müzik festivalini” gerçekleştiren ve müziğin birleştirici gücüyle ekolojik bilinci yükseltmeye çalışan festivalin, COVID-19 sonrası coşkusu ve üretimi görece duran kültür ve sanat ortamını görmezden gelmesi beklenemezdi. İyi müzik vaadinin gerçeğe dönüştüğü festivalin çevrimiçi sahnesinde bizi çok dolu bir programın beklediğini söyleyelim. Kalben’den Nova Norda’ya, Adamlar’dan BaBa ZuLa’ya, Ekin Beril’den Elektro Hafız’a uzanan bir programı gerçekleştirecek festivalin “misafir” ve “ev sahipleri”ni aşağıda görebilirsiniz.

İhtiyaç Haritası ve Festtogether sayfalarından takip edebileceğiniz çevrimiçi festivale bağış da yapabilirsiniz. 28 Eylül 2019’da Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşen Festtogether 2019’u hatırlamak isteyenler de aşağıya bir baksın.

Yazı: Işıl Saykan