3. İstanbul Tasarım Bienali’nin başlığı ve teması belli oldu: “BİZ İNSAN MIYIZ? : TÜRÜMÜZÜN TASARIMI : 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl”

Önümüzdeki sene üçüncü kez gerçekleşecek olan İstanbul Tasarım Bienali’nin bugün yapılan basın toplantısının ardından başlığı ve teması açıklandı. Beatriz Colomina ve Mark Wigley tarafından küratörlüğü yapılan 3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim – 4 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali, önümüzdeki yıl  insan ve tasarım arasındaki bağlantıdan yola çıkarak BİZ İNSAN MIYIZ?: TÜRÜMÜZÜN TASARIMI: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl başlığı altında toplanacak olan çalışmalarla İstanbullular ile buluşacak. İnsanla birlikte evrilen tasarımların da görmezden gelinmeyeceğini ve bu bağlamda dikkate alınması gereken birçok değişimin olduğunu anlatan küratörler Beatriz Colomina ve Mark Wigley, basın toplantısında ayrıca bir duyuruda da bulundu. Önümüzdeki yıl boyunca düzenlenecek etkinlikler, dersler, atölye çalışmaları ve kısa videolar için yapılacak açık çağrı da dâhil olmak üzere, internet üzerinden yapılacak tartışmalar aracılığıyla inceleneceğini söyleyen ikilinin, üzerine konuşulacak olan konu başlıklarını şu şekilde açıkladı: “Tasarım daime insanın tasarımıdır”, “İnsan tasarlayan canlıdır”, “Türümüz, sonsuz tasarım katmanları arasında durmaktadır”, Tasarım, insanın kabiliyet alanını kökten genişletir”.  3. İstanbul Tasarım Bienali ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.