3 soruda: Earth & Ocean

SUDIETUZ markası ve Kumpanya62 konsept mağazası ile son dönemin konuşulan moda tasarımcılarından Şansım Adalı’nın Mercedes Benz İstanbul Moda Haftası için kızları Dünyam ve Okyanus’tan ilham alarak hazırladığı Earth & Ocean koleksiyonu fotoğraf sanatçısı Yonca Karakaş’ın çekimleriyle bir sergiye dönüşüyor. 28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde AYN Design’da sadece iki günlüğüne açılacak olan sergi öncesinde Karakaş ve Adalı’ya sergiye dair üç soru sorduk.

YONCA KARAKAŞ

Bu sergiden önce bilmediğin bir bilgi?
Moda dünyasının düşündüğümden zor bir alan olduğunu, mükemmel bir ekip işi ve profesyonellik gerektirdiğini öğrendim. Çünkü kendi çekimlerimde sadece benim müdahalem oluyor. Saç, makyaj, model seçimi, kıyafetler , mekan … aklınıza gelen herşey.

Bu sergiye hazırlanırken aklında sürekli dolaşan bir düşünce?

Herhangi bir şeye başlarken hep hissettiğim o “yapabilecek miyim ?” Sorusu sürekli aklımdaydı. Çok takıntılı ve Mükemelliyetçi olduğumu söylerken yeni birşey söylemiş gibi hissetmiyorum, ama içinde bulunduğum durum tam da bu . Neyse ki şansım’ı gördükten sonra hepsi geçti tanıdığım en iyimser ve mütevazi kişiliklerden biri .

Bu sergiden sonra yapmak istediğin ilk şey?

Sergiden sonra temsilinde olduğum PG Art Galeri’de gerçekleşecek ikinci kişisel sergim için çalışmalara başlayacağım,

ŞANSIM ADALI

Bu sergiden önce bilmediğin bir bilgi?
Ölümsüz olabileceğimi bilmiyordum. Yonca’nın yaz koleksiyonuma ait kıyafetleri kullanacağını biliyordum ama beni model olarak çekeceğini bilmiyordum. Dolayısıyla bir sanat eserinde fiziksel olarak yer alıp ölümsüzleştiğimi düşünüyorum 🙂

Bu sergiye hazırlanırken aklında sürekli dolaşan bir düşünce?

Projeye dair büyük bir heyecan duyduğum için sürekli sonunda tam olarak neyle karşılaşacağımı düşünüyordum. Yonca’nın sette kurduğu dünya çok güzeldi.

Bu sergiden sonra yapmak istediğin ilk şey?

Evde kızlarımla biraz tembellik yapmak ve tavana bakıp boş boş gülümsemek istiyorum.

YNC_0137_20cm