3 ürün: Elfçe klavye, Marija Tiurina puzzle’ı, Sleep ürünleri

Elfçe klavye, içinde kaybolmalık 1500 parçalık puzzle ve Sleep’in Dopesmoker albümünden ilham alan tasarımlar… Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

Drop + tasarımı Elfçe klavyeler

Elfçe ya da Dwarfların yarattığı Khuzdul dillerini öğrenmek isteyen The Lord of the Rings hayranlarına güzel haberimiz var. Drop+, bu iki dile uygun olarak tasarlanmış bilgisayar klavyeleriyle karşımızda. Serinin resmî ürünleri olarak piyasaya çıkan klavyeler, farklı seviyelere uygun olarak tasarlanmış. Örneğin Elfçe öğrenmeye yeni başladıyanız, harflerin yanında İngilizce karşılıkları olan “training” versiyonunu tercih edebilirsiniz. Elfçe bilgisine güvenenleri de başka hiçbir dilin yer almadığı “hardcore” edisyonu bekliyor. 

Renk skalalarıyla da göze hoş gelen Elfçe klavyesi ve Dwarf klavyesi, Drop+ çevrimiçi dükkânında.

Marija Tiurina puzzle’ı

Londra’da yaşayan sanatçı Marija Tiurina, işlerinde hayat verdiği fantastik karakter ve mekânlarla tanınıyor. Şimdiye dek Disney, Computer Arts, Microsoft gibileriyle de tematik projelerde çalışmış bir sanatçı kendisi. Tiurina’nın kurgu karakterlerini sürreel bir tatil kampında resimlediği detaylı mı detaylı suluboya resmi, 1500 parçalık bir puzzle’a evrildi. Tam içinde kaybolmalık! 80 x 60 cm büyüklüğündeki puzzle’ın ismi Fun with Friends. “Arkadaşlarınızı toplayın ve minik parçaları bir araya getirirken eğlenin” diyor yani.

Marija Tiurina puzzle’ı Heye Puzzle tarafından satışta. Web sitelerinde başka harikalar da var, bizden söylemesi.

Sleep – Dopesmoker tasarımları

Doom metalin öncü gruplarından Sleep’in 2003 tarihli efsane albümü Dopesmoker, geçtiğimiz yıllarda reissue versiyonu için hazırlanan özel baskısı ve albümün 15. yılı için gerçekleşen özel turnesiyle gündeme gelmişti. Bu kez Jack White’ın Third Man Records’ı Dopesmoker’ı özel bir koleksiyonla onurlandırıyor. Albümün ikonik kapak görselini tişört, sticker seti, Noel ağacı süsü, kar küresi gibi objelere dönüştüren koleksiyonun kahve fincanı tasarımından gözlerimizi alamıyoruz. 

Detaylar için Third Man Records online dükkânına.