Huzurlarınızda, 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası programı

Bu sene 20-26 Haziran’da düzenlenecek İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, 30. edisyonu için temasını şöyle duyurmuştu: “2013 yılında Taksim Gezi Parkı eylemleriyle birlikte Onur Haftası için hep birlikte ‘Direniş’ demiştik. Aradan yıllar geçmesine rağmen, gittikçe artan homofobi, transfobi, ace+fobi, bi+fobiye ve lubunyalığımıza dair her düşmanlığa karşı, erkek egemen devlet politikalarına, heteroseksizme ve şiddete karşı yeniden ‘Direniş’ demeye karar verdik.” Haftanın merakla beklediğimiz programının detayları da gün yüzüne çıktı. Her zamanki gibi dopdolu bir hafta ve çok sesli bir dizi etkinlik takvimi bizleri bekliyor!

Advertisement

Atölyelere, panellere, sohbetlere, forumlara, film gösterimlerine ve sunumlara yer verilen etkinlik programı; 26 Haziran Pazar gerçekleşecek 20. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü ile sona erecek. Cezayir toplantı salonları, Mor Mekan, Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Kadıköy Sineması, KOLİ Art Space, BOVA Jazz Club, BeReZE Gösteri Evi, Müze Gazhane, Mecra ve Boysan’ın Evi’nde konumlanacak etkinliklerden bir kısmı şu şekilde: HIV’le Yaşayan LGBTİ+lar Anlatıyor, Neden Kuir Edebiyat Yapıyoruz, Speed Dating, Kesişimsel Aktivizm, Translarla Eşitleneceksiniz, LGBTİ+ Mahpuslar Nasıl “Direniyor”?, Film Gösterimi: KuiFest #DirenAyol! Seçkisi, Tanıdık/Tuhaf Sergisi Sanatçı Konuşmaları, Lezbidüşlerden Tarih Yazmak III, 18. Hormonlu Domates LGBTİ+ Fobi Ödülleri, Kürt LGBTİ+ Örgütleri Deneyimleri, Tarihçesi ve Mücadelesi…

Lubunyaları bir kez daha bir arada olmaya çağıran 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın tam programını tek tıkla inceleyebilirsiniz. Etkinlik katılım formunu buradan doldurabilir, 18. Hormonlu Domates LGBTİ+ Fobi Ödülleri için buradan oy verebilir, bağış kampanyasına ise buradan erişebilirsiniz.