İşte 5. Boysan’ın Evi Onur Haftası etkinlikleri

Boysan’ın Evi Onur Haftası etkinlikleri bu sene 5. kez düzenleniyor. 16-22 Haziran tarihlerine yayılan program, malum yine dijital ortamda (Zoom’da). Varsın olsun! Bir aradalığın gücü her yerden duyulsun!

Advertisement

Program, 16 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de, çevrimiçi bağımsız sanat platformu Argonotlar’ın yürütücülerinden Kültigin Kağan Akbulut ve Seçil Epik ile birlikte başlıyor. Argonotlar’ın yanı sıra Epik Ne Okuyor? ve Umami Kitap gibi projelerinden de bahsedecekleri, yeni nesil queer edebiyat ve sanat yayıncılığı odağında ilerleyen bir sohbet gerçekleşecek.

Boysan’ın Evi Onur Haftası etkinlikleri 17 Haziran’da astroloji, 18 Haziran’da sinema ve 20 Haziran’da arşiv temalı buluşmalarla sürüyor. İlk uzun metrajlarıyla gündemimizde olan yönetmenler Azra Deniz Okyay ile Metin Akdemir; Eylem Çağdaş, Kıvılcım Arat, Şevval Kılıç, Deniz Deniz, Levent Pişkin, Direnişin Ritimleri ve Astrolojik Danışman Umut konuklar arasında.

21 Haziran’da da “Nazarlara Geldik Lubunya” başlığı altında Kuir Muska Atölyesi’ne davetliyiz. Programın son etkinliği, İstanbul Onur Haftası ile ortak bir etkinlik olarak düzenleniyor. 22 Haziran’daki buluşmanın başlığı, “Aktivizmin Dili 3: Çuval(dız)lamak” olarak duyuruldu.

Bu vesileyle biricik dostumuz Boysan Yakar’ı, büyük özlem ve sevgiyle bir kez daha anıyoruz. Boysan’ın Evi Onur Haftası etkinliklerine kayıt yaptırmak isteyenler, [email protected] adresine mail atabilirler.