80 yılı deviren Green Arrow ve Aquaman güçlerini birleştiriyor

Mort Weisinger’ın ilk kez 1941 yılında More Fun Comics serisinin 73. sayısında yer verdiği Green Arrow ve Aquaman karakterleri birlikte yeni bir maceraya atılıyor. 

Karakterlerin 80. yıl dönümleri için 7 sayıdan oluşan bir mini seri için güçlerini birleştireceği DC Comics tarafından onaylanmıştı. Yazar Brandon Thomas, bu yeni seriyi Aquaman/Green Arrow: Deep Target adıyla Twitter üzerinden duyurdu.

Aquaman ve Green Arrow ikilisinin omuz omuza çarpışacağı Deep Target, bu yıl yayına başlayan Infinite Frontier ile aynı evrende geçecek. Brandon Thomas’ın hikâyesini Ronan Cliquet ve Ulises Arreola resimliyor. Ayrıca ilk sayı için Marco Santucci ve InHyuk Lee tarafından çizilen iki varyant kapak da paylaşıldı.

Hikâyeye dair DC Comics tarafından pek fazla detay paylaşılmamış olmasına rağmen, Thomas “akıllara durgunluk veren, dünyaları değiştiren bir macera” içereceğini vurguladı. DC Comics’in yeşil kostümlü ikilisini beraber göreceğimiz Aquaman/Green Arrow: Deep Target, ekim ayında raflarda olacak. 

Deep Target, Brandon Thomas’ın Atlantis krallığında geçen ilk projesi değil. DC Comics’in LGBTİ+ karakteri Jackson Hyde’ın (Aqualad) Aquaman’e dönüştüğü Aquaman: Becoming de Onur Haftası kapsamında duyurulmuştu. Eylül 2021’de yayımlanması planlanan seriyi Thomas kaleme alıyor; Diego Olortegui, Wade Von Grawbadger ve Adriano Lucas çiziyor.

Yazı: Ahmet Sönmez