90’lar sinemasından televizyona bir başka transfer

1995 yapımı romantik komedi Waiting to Exhale’in televizyon dizisi olmaya hazırlandığı geçtiğimiz hafta yazar Terry McMillan tarafından sosyal medyada duyurulmuştu.

Terry McMillan’ın aynı isimli kitabından uyarlanan ve Forest Whitaker’ın yönettiği ilk sinema filmi olan Waiting to Exhale; Whitney Houston, Angela Bassett, Lela Rochon ve Loretta Devine’ın canlandırdığı dört kadın arkadaşın birbirleriyle ve partnerleriyle olan karmaşık ilişkileri etrafında şekilleniyor.

Lee Davies, 20th Television ve ABC iş birliğindeki yeni dizi projesi ise yeni jenerasyonu, orijinal dörtlünün kızlarını merkeze alacak. Senaryosu Empire ve When They See Us referanslı Attica Locke ile Tembi Locke tarafından kaleme alınırken, kitabın yazarı Terry McMillan danışmanlık sunacak. Yönetmen koltuğunda ise Anthony Hemingway var. 

Devam filmi ne oldu?

Terry McMillan, kitabının baş karakterlerinin 15 yıl sonraki durumlarını anlatan devam kitabı Getting to Happy’yi 2010 yılında yayımlamıştı. Bunun üzerine 2011 yılında Angela Bassett yaptığı bir açıklamada filmin planlama aşamasında olduğunu, dört kadın başrolün ve yönetmen Whitaker’ın dâhil olduğunu söylemişti. Ancak 2012 yılında Whitney Houston’ın hayatını kaybetmesinin ardından Savannah karakterinin ne olacağına karar verilemediğinden proje rafa kaldırıldı. 

Yazı: Damla Tüfekli


Yükleniyor...