“Black Panther 2” prodüksiyon sürecinin akıbeti ve yaklaşan diğer Marvel yapımları

Chadwick Boseman’ın ölümünün ardından Marvel sinematik evreninin başarılı yapımının devam edip etmeyeceği muğlaktı. 3 dalda Oscar sahibi Black Panther’ın devam filmiyle ilgili yeni detaylar gelmeye başladı.

Chadwick Boseman, kolon kanseri sebebiyle 43 yaşında, geçtiğimiz ağustos ayında aramızdan ayrıldı. Marvel Studios’un aktörü dijital yöntemlerle yeniden role döndürme gibi planları olup olmadığı merak konusuydu. Stüdyonun başkan yardımcısı Victoria Alonso bu sorulara, “Hayır. Sadece bir Chadwick vardı ve o artık aramızda değil.” cevabını vermişti. Ardından da stüdyonun, serinin nasıl ilerleyeceğine ve Boseman’ı onurlandırmak için en doğru yolun ne olduğunu bulmaya yönelik çalışmalar yapıldığını belirtmişti.

Filmin çekimlerinin, Temmuz 2021’de Atlanta’da başlayacağı birkaç kaynak tarafından doğrulandı. 

Netflix’in Narcos: Mexico yapımından tanıdığımız Tenoch Huearta da kötü karakteri canlandıracak. Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Winston Duke ve Angela Bassett’in rollerine geri dönmesi bekleniyor. Ayrıca T’Challa’nın kız kardeşi Shuri rolündeki Letitia Wright’ın rolünün daha başat bir noktaya taşınacağı söyleniyor. Kimilerine göre yeni Black Panther olarak Shuri’yi izleyebiliriz. 

Yaklaşan Marvel filmleri

Pandeminin etkileri ışığında Black Widow, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ve Eternals’ın kaderi hâlâ belirsiz. Şimdilik tek bilgi, 2021’de vizyonda olmalarının düşünülmesi. 2009’dan bu yana herhangi bir Marvel filminin vizyona girmediği ilk yıl olan 2020 ile birlikte daha uzun vadeli planlar yapmaya başlayan stüdyo, sinemaların açılması ile birlikte süper kahraman filmlerine aç izleyiciyi tatmin etme planları içinde. 

*Spider-Man 3 ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın çekimleri başladı. 

*Yeni Dr. Strange filmiyle bağlantılı olma ihtimali yüksek görünen Thor: Love and Thunder’ın çekimlerine ocak ayında Avustralya’da başlaması planlanıyor. 

*Ant-Man’in 3. filmi için yönetmen Peyton Reed yeniden işbaşı yaptı.

*James Gunn’ın çalkantılı ayların ardından yeniden yönetmenlik koltuğuna oturduğu Guardians of the Galaxy serisinin üçüncü filmi için yıl sonunda çekimlere başlayacağı gelen haberler arasında. 

*Marvel, Disney etiketi haricindeki yapımlarına da yeniden el atmış durumda. Bunlar arasında iki tanesi öne çıkıyor. İlk olarak Blade’in Mahershala Ali’nin adının geçtiği yeniden çekimini gelecekte görebileceğimiz ihtimalinden başlayalım. Flmin yeni yorumlamasının vizyon tarihinin 2022’yi bulacağı konuşuluyor ancak resmî bir açıklama hâlâ yok. 

*Deadpool’un üçüncü filminin senaryosu için Bob’s Burgers’ın yazar kadrosundaki Wendy Molyneux ve Lizzie Molyneux-Loeglin ile masaya oturulduğu söylentileri var. 

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...