“A Fistful of Dollars” dizisi yolda

Anlaşılan yakın gelecekte dizi uyarlaması çekilmemiş bir klasik film kalmayacak… Clint Eastwood’un kariyerinin ilk zirve noktası, 1964 yapımı Sergio Leone filmi A Fistful of Dollars da televizyon ekranına taşınıyor.

Spagetti western klasiğinin dizi uyarlamasının yapımından sorumlu Mark Gordon Pictures, filmin uyarlandığı Akira Kurosawa’nın 1961 samuray destanı Yojimbo’nun da haklarını aldı. Ayrıca Game of Thrones senaristlerinden Bryan Cogman’la seriyi uyarlaması için görüşmelere başlandığı da duyumlar arasında.

Yojimbo ve uyarlaması A Fistful of Dollars, şiddete boğulmuş bir şehre gelen ve kasabanın rakip çetelerini yok etmek için zekâ ve beceriyi kullanan gezgin bir yabancının hikâyesini anlatıyor. Dizinin, “hikâyenin özgün, çağdaş bir yeniden anlatımını” yaratmak için romandan yararlanacağı açıklandı. Uyarlamada kimlerin rol alacağı da merak konusu. 

A Fistful of Dollars; devam filmleri For A Few Dollars More ve The Good, The Bad & the Ugly ile spagetti western janrının tanımını ortaya koydu ve efsane mertebesine erişti. Üçlemenin Ennio Morricone imzalı müzikleri de filmler gibi klasik hâlini aldı. Maestro’nun kariyerine ve yaşantısına yakından baktığımız “A’dan Z’ye: Ennio Morricone” dosyasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Ezgi Karaarslan