A-Wall’un paylaştıkça büyüyen sevgi mesajı #çizgihikaye

İlhamını EDM parçalarından alsa da Dallas’taki odasında yaptığı şarkılarda catchy melodilerini anti-pop yaklaşımıyla yoğuran 22 yaşındaki A-Wall, şu sıralar sesi TikTok duvarlarında sürekli yankılanan müzisyenlerden biri. 2019’da yayımladığı “Loverboy” şarkısı, platformun popüler trendlerinden biri sayesinde şöhrete kavuştu. Şarkının serüvenine Sadi Güran’ın illüstrasyonlarıyla bakalım.

“Yo bro, who got you smiling like that?” (Dostum, kim sana böyle tebessüm ettiriyor?) isimli TikTok trendi karşınıza çıkmıştır muhtemelen. İnsanlar kendilerini mutlu eden kişilere bir nevi teşekkürlerini iletirken, arkada bir anda içinizi yumuşatan “Loverboy”u duyuyoruz. Son birkaç ayda 1 milyondan fazla TikTok paylaşımında kullanılan parça, hâliyle Spotify Viral 50 listesinde de bir anda tepeye çıktı.

Şarkının iki yıl sonra popülerleşmesinin ardından, A-Wall’un kariyer adımları da hız kazandı. “Loverboy” için Revolution / Warner Records bünyesinde yepyeni bir klip çekildi. Marvin Martinez’in yönettiği klipte, pembe ve mor ışıkların sardığı bir odada A-Wall’a bir retro video oyun konsolu başında eşlik ediyoruz. İzlemek için hemen buraya.

Beste, prodüksiyon ve kayıt yapan, kendi merchlerini tasarlayan ve videolar çeken çok yönlü bir yetenek A-Wall. Bir anlamda “Loverboy”un görece geç gelen yükselişi, zaten kaçınılmazdı. Nitekim işine kendini tamamıyla adamış durumda. En büyük tutkularından beri eski arabaları yeniden modellemek. Nadide işlerinden biri olan 1958 Ford Thunderbird’ünü, 2019’da yayımlanan ve “Loverboy”u da içinde barındıran Helios albümünü tamamlamak için satmış.

“Loverboy”un akustik versiyonu da geçtiğimiz haftalarda dijital platformlarda single olarak yerini aldı. Hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.