Açık Radyo’nun ekoloji rehberi çıktı

On yılı aşkın süredir Açık Radyo’da “Hayatın, politikanın ve sokağın çevre – ekoloji gündemini” kayıt altına alan Açık Yeşil’in ekoloji rehberi raflara çıktı. Ömer Madra ve Ümit Şahin’in hazırladığı “Açık Yeşil-Teorisi ve Pratiği ile Bir Ekoloji Rehberi”, Türkiye ve dünya çapındaki yakın dönem ekoloji mücadelesine ışık tutuyor. Rehberde yeşil düşüncenin köklü tarihinden düşünür ve aktivistler hakkında özel dosyalar bulacak, içinde bulunduğumuz krizden çıkışa yönelik kafa açıcı perspektifler okuyacaksınız.

Bu rehber aslında Açık Yeşil’in Can Yayınları’yla 2019 itibariyle kolları sıvadığı ortaklığın ilk ürünü. Sonbaharda ise rehberin iklim hareketlerine odaklanacak ikinci cildi yayımlanacak. 2020 itibariyle de Açık Radyo yayınlarından yola çıkacak yeni kitap ve yeniden basımları kollarımızı ve zihnimizi açarak bekleyebiliriz.

“Açık Yeşil-Teorisi ve Pratiği ile Bir Ekoloji Rehberi”nin ilk baskısı tükenmek üzere. Bir tane edinmek istemez misiniz? Buradan ya da muhtelif kitapçılardan ulaşabilirsiniz.