“Adventure Time”ın yaratıcısından yeni animasyon serisi: “Catbug”

10 sezonun ardından final yapan ve 2020 itibariyle HBO Max’te yayınlanacak dört özel bölümle geri dönecek olan Adventure Time’ın yaratıcısı Pendleton Ward’un garipliklerle dolu hayal evreninden yeni bir güzellik geliyor.

Ward ve Frederator Studios ortak yapımı olacak Catbug isimli animasyon serisi, yine aynı ortaklıkla hayata geçen web serisi Bravest Warriors’un kahramanlarından Catbug’ı merkezine alacak. Karakteri 2013’te başlayan söz konusu seriden tanımayanlar mutlaka çeşitli meme ve GIFler vasıtasıyla sosyal medyada kendisiyle karşılaşmıştır. Zira Catbug, 200 milyon tekrarla Giphy.com’un en popüler yüzlerinden biri!

Frederator Studios CEO’su Fred Seibert, yaptığı açıklamada Catbug’ın kurduğu tuhaf cümleler ve özgün parodisiyle günümüz internet kültürünün gerçek kahramanlarından biri olduğunu söylüyor. Bir mavi kedi ve uğur böceği kırması olan Catbug’ın geçtiğimiz yıl Bravest Warriors YouTube hesabından yayınlanan “Best of” videosuyla, yeni Pendleton Ward serisi için geri sayımı başlatalım.