Aggretsuko bu kez hükümet ve death metal sarmalında

Yazı: Deniz Özöztürk

Geçtiğimiz aylarda final yapacağı duyurulan Aggretsuko, bu kez 5. ve son sezonuna dair kimi iştah açıcılarla gündemde. Netflix Anime, yayımladığı posterle yeni Aggretsuko bölümlerinin 16 Şubat’ta erişime açılacağını duyururken; akıllarda kimi sorular canlandıran bir fragman da paylaşıldı: Acaba Retsuko’nun son engeli ne olacak? Haida ve Retsuko arasında neler olacak? Bu yeni karakter de kim?. 

Sanrio karakterlerini andıran sevimli kırmızı panda Retsuko, beyaz yaka problemleriyle başa çıkmak için yeni sezonda da death metale sığınıyor. Hükümet ve parlamentoyla uğraşacağı bölümlerde Retsuko’nun sık sık öfke nöbeti geçireceği kesin. İzleyeceklerin şimdiden kendilerini, dizideki karaokelerle bir brutal vokal şölenine hazırlaması tavsiye edilir.

Yeni Aggretsuko sezonunun takip edeceği hikâye şöyle: Son bölümde işten ayrılan Haida, ailesine ait olan dairesinden zorla çıkarılır ve bir internet kafede yaşamaya başlar. Günlerini oyun oynayarak geçiren Haida burada, her şeyden vazgeçmiş yeni karakter Shikabane ile karışılacaktır. Bu sırada Retsuko, onu evsiz hayatından kurtarmak için Haida’yla birlikte yaşamaya karar verir. Her şey iyiye giderken Diyet (Japonya parlamentosu yasama organı) üyesi olduğunu iddia eden şüpheli bir kişi, Retsuko’yu işe almaya niyetlenir ve olanlar olur. Siyasetin çirkin dünyasına balıklama atlayan Retsuko’nun, boğulmamak için çabalaması gerekecektir.