Aggretsuko severlere bir iyi bir kötü haber

Beyaz yakalılığın getirdiklerini, esprili bir dille ve hayvanların dünyası üzerinden anlatan anime serisi Aggretsuko geri dönüyor. 2021’de yayımlanan 4. sezonun ardından yeni maceraların yolda olup olmadığına dair bilinmezlik uzun zamandır çözülmeyi bekliyordu.

Aggretsuko severler için 5. sezonun 2023’te yayımlanacak olması sevindirici bir haber olsa da şubat ayında Netflix’te olması planlanan yeni bölümlerle seri final yapacak. 2018’de yayına başlayan ve Fanworks – Netflix ortaklığıyla hayata geçen anime; gerek serinin ilham kaynağı olan Sanrio tasarımı oyuncakları, gerek Şubat 2020’de Oni Press etiketiyle yayına başlayan çizgi roman serisi, gerek de aynı yıl piyasaya sürülen mobil oyun Aggretsuko: The Short Timer Strikes Back ile fan kitlesini epey genişletmiş durumda. Yeni sezon haberi tabii ki sürpriz değil fakat serinin final yapıyor olması bir o kadar üzücü.

Netflix’in geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen TUDUM gerçekleşen duyurularda 5. Aggretsuko sezonundan ilk görseller de paylaşıldı. Yeni bölümler de önceki sezonlardaki yaratıcı ekip ve seslendirme kadrosunu bir araya getirecek ama kimi yeni karakterler de mevcut elbet. Serinin yaratıcısı Rarecho’nun bir kez daha yönetmen ve senarist olarak dümene geçeceği yeni Aggretsuko maceralarında bir kez daha kızıl panda Retsuko’yu bir türlü yeterli takdiri görmediği ofis ortamındaki öfke nöbetleri ve death metal tutkusuyla takip edeceğiz.