"Stranger Things"in ikinci sezonuna dair resmi açıklama geldi

Netflix beklenen açıklamayı yaptı: İkinci “Stranger Things” sezonu 2017’de yayınlanıyor. Dizinin ikinci sezonu dokuz bölümden oluşacak.

İlk sezonuyla büyük bir fenomen haline gelen ve yılın en çok konuşulan televizyon yapımlarının başında gelen Stranger Things‘in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, henüz dizinin ikinci sezonu resmi olarak duyurulmadan dizinin geleceğine dair açıklamalar yapmıştı. Yine ilk sezonda olduğu gibi Steven Spielberg, ve John Carpenter gibi yönetmenlerin 1980’lerdeki yapımlarıyla benzer bir çizgide ilerleyecek olan dizinin, uzun vadede Harry Potter serisi gibi, ana karakterlerinin diziyle birlikte büyüdüğü bir seri olmasını istediklerini dillendiren Duffer Kardeşler, ikinci sezonda da senarist olarak yer alacak.

Shawn Levy ve Dan Cohen’in yapımcılığını üstleneceği dizinin ikinci sezonuna dair detaylar şimdiden merak ediliyor. Aşağıda dizinin ilk sezonundaki görsel efektler ve karakter tasarımlarından sorumlu olan Aaron Sims’in Foundflix’e verdiği röportajı görebilirsiniz.