“Alef”in üçüncü bölümü BluTV’de

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’i izlediğimiz ve yönetmen koltuğunda Emin Alper’in yer aldığı yeni polisiye dizisi Alef’in yoğun ilgi gören ilk iki bölümünün ardından merakla beklenen üçüncü bölümü an itibariyle BluTV’de.

Türkiye’de bugüne kadar üretilmiş polisiye yapımlardan, henüz ilk iki bölümünde sunduğu anlatı ve estetikle sıyrılan Alef’in ilk sezonu toplamda sekiz bölümden oluşacak. Uzun metraj yapımlarında her zaman kendi senaryosunu çeken Emin Alper’in ilk dizi işi olan Alef, aynı zamanda kendi üretimi olmayan bir senaryo üzerine çalıştığı ilk yapım olma özelliği de taşıyor. Geçtiğimiz hafta diziye dair Melikşah Altuntaş’ın sorularını yanıtlayan yönetmen, bu konuda şunları söylemişti:

Senaryonun benim için en cazip taraflarından biri politik alt metinleriydi. Hem ara ara laf sokuşturarak hem de filmin genel hikâyesiyle bu topraklara dair elinden geldiğince bir şeyler söylemeye çalışan bir metin. Spoiler vermeden dizinin en temel dertlerinden birinin bu toprakların barındırdığı entelektüel ve kültürel zenginliklerin yıllar boyu iktidarlar tarafından acımasızca bastırılmasına dair sessiz bir protesto olduğunu söyleyebilirim.”

Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Dizinin gelecek bölümleri ve daha fazlası için takipte kalın!