Alice Glass hüzünlü dans partisini başlattı

“Üzgün hissettiğinizde dans edebileceğiniz şarkılar yapmayı seviyorum” diyor Alice Glass. Eski Crystal Castles vokalisti, uzun süren sessizliğini geçtiğimiz ocak ayında yayımladığı “Suffer and Swallow” şarkısıyla bozmuş, yeni bir albüm üzerine çalıştığını doğrulamıştı. Kariyerinin ilk solo albümü olacak kayıt hakkında somut bilgiler ve bir şarkı daha paylaşıldı.PREY//IV ismini verdiği albümünü kendi plak şirketi Eating Glass Records aracılığıyla yayımlayacak Alice Glass. Yayın tarihi 28 Ocak olarak duyuruldu. “Baby Teeth” isimli iştah açıcı, müzisyenle özdeşleşen karanlık tınılar barındıran bir electro-pop güzellemesi. 

Şarkının yeni albümündeki muhtemelen en karanlık ve çaresiz şarkı olduğunu söyleyen Alice Glass, yanıltıcı şekilde umutlu bir tını yakalandığından bahsediyor ve ekliyor: “‘Baby Teeth’ ümidi yitirmeyi benimsemek hakkında. Kırılgan olana yönelik şiddetin kaçınılmaz olduğunu ve muhtemelen her zaman da öyle olacağını anlıyor. Kendi çıkarları için başkalarını yağmalayan, kimi zaman geçici ve bencil arzularını karşılamak için başkalarının hayatlarını darmadağan eden insanlar her daim olacak.”

Albümün kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda.

1. ‘Prey’
2. ‘Pinned Beneath Limbs’
3. ‘Love Is Violence’
4. ‘Baby Teeth’
5. ‘Everybody Else’
6. ‘The Hunted’
7. ‘Fair Game’
8. ‘Witch Hunt’
9. ‘Suffer and Swallow’
10. ‘Suffer In Peace’
11. ‘Animosity’
12. ‘I Trusted You’
13. ‘Sorrow Ends’

Alice Glass, Ethan Khan’ın uyguladığı cinsel şiddet sebebiyle Crystal Castles’dan ayrılmıştı

Kanadalı müzisyenin 2008-2012 aralığında üç albüm yayımladığı Crystal Castles’dan ayrılma kararı büyük yankı uyandırmıştı. 2014’te artık Crystal Castles üyesi olmadığını duyuran Alice Glass, üç yıl sonra ilk EP’sini yayımlarken bu ayrılığı detaylandırdı. Grubun diğer üyesi Ethan Khan’ın geride kalan 10 yılda kendisine uyguladığı cinsel şiddeti ilk kez dillendiren Alice Glass, “Müziğim, konserler ve dinleyiciler sahip olduğum her şeydi. Tüm bunları bir kenara bırakıp sıfırdan başlamam gerekti. İstediğim için değil; zorunda olduğum için.” açıklamasını yapmıştı.