Altın Gün ve stil sahibi hemşireleri

Yazı: Güven Yalın

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da KüçükÇiftlik Park sahnesinde çalan Altın Gün, yepyeni bir kliple aramızda bu kez. Dumanı üstünde Aşk albümünün kapanışını yapan “Doktor Civanım” için Ömer Deniz yönetmenliğinde çekilen klip, şarkının bilim kurgu disko havasına yaraşır bir anlatıya sahip.

İstanbul’da çekilen klipte Altın Gün üyelerine stil sahibi hemşireler olarak eşlik eden konukların performansı da harika: Ekim Acun, Gülçin Mercan, Hikmet Eren, Jilet Sebahat ve Nisan Berkol. Tekinsiz ameliyatlar, kıvrak koreografiler, animasyon sekanslar ve canlı performans kesitleriyle şarkının groove dolu köşelerine eşlik ediyor tempolu kurgusuyla. 

Üretimleri “taze ama zamansız” sözleriyle tanımlanan Altın Gün, Türkiye’nin geniş müzik geçmişinden parçalara yeni nefesler katıyor. Son yıllarda ünü dünya haritasının dört bir ucuna uzanan Hollanda merkezli topluluk, beşinci uzunçaları Aşk’ı Gülbaba Records / ATO Records / Glitterbeat ortaklığıyla 31 Mart’ta yayımlanmıştı. “Leylim Ley”, “Çıt Çıt Çedene”, “Güzelliğin On Para Etmez” gibi geleneksel Türk halk müziği ezgilerinin yeniden yorumlandığı albüm, grubun canlı performanslarındaki enerjiyi eksiksiz bir şekilde yaymayı başarıyor. 

Grupla 2021’de önceki albümleri Yol vesilesiyle yaptığımız sohbeti de buradan okuyabilirsiniz.