Altıncı edisyonuyla yeniden Artweeks@Akaretler

Çağdaş sanatın eşsiz çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileri ile kutlayan Artweeks@Akaretler altıncı edisyonuyla geri döndü. Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonunu üstlendiği bu edisyonunda da farklı disiplinlerden pek çok çalışmayı, ilgilileriyle bir araya getirecek. Lokasyon, tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un önemli kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler Sıraevler.

Bir kez daha çağdaş sanat galerileri, koleksiyonerler ve solo sergilerin barındırılmasının yanı sıra etkinlik süresince her gün farklı sunum ve davetlerle konuklar ağırlanacak. Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen Artweeks@Akaretler, etkinliğin aksını oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretip projeler yapacak.

Artweeks@Akaretler’in altıncı edisyonuna katılan katılımcı galeriler arasında .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi ve Öktem Aykut yer alıyor. Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi düzenleyeceği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile katılacağı etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilal ve Şeli Elvaşvili’nin koleksiyonları da sergilenecek.. 

Artweeks@Akaretler, 30 Mart – 10 Nisan’da, her gün 11.00 – 20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Serkan Küçüközcü, İsimsiz 1, 2022, Tuval üzeri akrilik, Ø80, Anna Laudel Gallery
İnci Furni, Stil Life, 2020, Kağıt üzerine guaj boya, 46 x 16 cm, Versus Art Project
Vahit Tuna, Cave, 2019, Tuval üzeri akrilik boya, 150 x 150 cm, Versus Art Project

Giriş görseli: Mustafa Boğa, I do strange things when I am alone, Versus Art Project