Anahit Sahne’de yaklaşan bir prömiyer: Paçayı Kurtarmak

“Sınırlarımız. Silikleşiyor. Sınırlarımız. Silikleşiyordu. Bunu hissediyordum. Sergilenen. Tendi. Kendi teniydi. Sergilenen.”

Fransız yazar David Léon’un bir sözleşmeli gösteri sanatçısının kurumsal, eğitimsel ve ailevi prangalar içerisinde biriktirdiği gözyaşlarını seyircilere sunduğu Paçayı Kurtarmak (Sauver la peau) isimli oyunu 29 Mayıs’ta Anahit Sahne’de prömiyer yapıyor.

Daha önce GalataPerform tarafından düzenlenen Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde Reyhan Özdilek tarafından Türkçe’ye çevrilen ve Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali 7’de okuma tiyatrosu olarak sahnelenen Paçayı Kurtarmak, bu sefer Onu Şimşek’in yönetiminde, Eylül Su Sapan oyunculuğu ile sahneleniyor. Oyunun müzikleri ise Gölgelerine isimli ilk solo albümüyle hızlıca favorilerimiz arasında yerini alan Tuğçe Şenoğul’a ait.

29 ve 30 Mayıs’ta da izleyiciyle buluşacak olan oyunun çıkışında ise izleyicileri Arda Bülbül ve Melis Öz’ün setiyle Anahit Lounge’da gerçekleşecek bir parti bekliyor. Biletleri için sizi buraya alalım.