Adult Swim’den kâbus atmosferinde bir anime: Housing Complex C

Adult Swim’in Toonami slotunda yeni bir anime serisi yayına başlıyor. Housing Complex C adlı korku dizisi yarım saatlik bölümlerden oluşacak ve 2 Ekim’de prömiyer yapacak.

Housing Complex C, Kurosaki isimli bir sahil kasabasının yakınlarındaki düşük maliyetli bir toplu konutta yaşanan tuhaf olayları konu ediyor. Serinin odağında, başı bir türlü beladan kurtulmayan Kimi var. Antik çağlardan kalma bir cinin, sitede yaşayanlara musallat olmasına yol açan korkunç olaylardan kendini sorumlu gören karakterimiz, bu kötülüğü alt etmek için sıkı bir mücadeleye girişir. 

Yūji Nara’nın yönetmenliğini üstlendiği anime dizisi, Ogikubo merkezli animasyon stüdyosu Akatsuki bünyesinde hayata geçirilmiş. Daha çok video oyunları ile tanınan, Raging Loop’un yaratıcısı olarak da bilinen amphibian kendi yazdığı hikâyeyi anime serisine uyarlamış. Toonami’nin kreatif direktörü ve WarnerMedia animasyon departmanının başkan yardımcısı Jason DeMarco da yapımcılar arasında. 

Adult Swim ve Warner Bros. TV Studios’un FLCL uzantılarıyla başlayan ortaklıkları, geçtiğimiz yıl Blade Runner: Black Lotus’u önümüze getirmişti. Yayımlanan yeni fragmandan anlaşılan, Housing Complex C de hakkında epey konuşturacak bir seri olacak. Gerilim dozu yüksek ve bir kâbusu andıran atmosferiyle Housing Complex C, yıllardır Toonami’nin Uzumaki uyarlamasını bekleyenler için de ilgi çekici bir alternatif olacak gibi gözüküyor. Fragman hemen aşağıda.