Terminator serisinin anime uyarlaması mı?

İlk filmi 1984’te James Cameron tarafından çekilen ve hafızalara Arnold Schwarzenegger’ın ikonik performansı ile kazınan Terminator serisi, Netflix tarafından anime dizisi olarak uyarlanmaya hazırlanıyor. Hâlihazırda Pacific Rim, Kong: Skull Island ve Tomb Raider’ın anime dizileri üzerinde çalışan platform, Terminatör’ü de ekleyerek arşivini büyütmeyi planlıyor.

Öykünün yeniden başlatılmayacağının, Cameron tarafından yaratılan dünyanın “genişletileceğinin” altı çizilmekte. Senaryo, Project Power ve Little Fish’in yanı sıra Robert Pattinson’lı The Batman filminin ortak yazarlarından olan Mattson Tomlin’e emanet edilmiş. Tomlin, bu uyarlama girişimine olan yaklaşımlarını ‘’gelenekleri bozan ve beklentileri alt üst eden’’ sözleriyle betimliyor.

Netflix yetkililerinden John Derderian ise motivasyonlarını şöyle açıklıyor: “Terminator, şimdiye kadar yaratılmış en ikonik bilim kurgu öykülerinden biri ve zamanla dünyamızla daha alakalı hâle geldi. Yeni animasyon serisi, bu evreni daha önce hiç yapılmamış şekillerde keşfedecek. Makineler ve insanlar arasındaki destansı savaşta, hayranların bu harika yeni bölümü deneyimlemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.’’

Birçok büyük bütçeli Hollywood filmine imza atan Skydance; proje için Ghost in Shell, Psycho-Pass ve FLCL gibi işleriyle tanınan Japon animasyon stüdyosu Production I.G ile çalışacak. Production I.G’nin yöneticilerinden Mitsuhisa Ishikawa, iş arkadaşlarından birine Terminator’ı animasyona çevirmek istediğini söylediğinde ‘’Ishikawa, aklını mı kaçırdın sen?’’ tepkisiyle karşılaşmış. O andan sonra kararından emin olmuş ve serüven başlamış.

Yazı: Banu Üsküdarlı