Apple TV+ “Roar” ile kadın odaklı projelerine bir yenisini ekliyor

En son Physical isimli 80’ler kara komedi dizisini duyuran Apple TV+’ın yeni projesi açıklandı. Roar isimli antoloji serisinin kadrosunda, kariyerleri kadın odaklı yapımlarla bezeli  Nicole Kidman, Cynthia Erivo, Merritt Wever ve Alison Brie gibi oyuncular yer alıyor.

Roar, hayatlarındaki yanlışları ve çelişkileri fark eden kadınların deneyimlerini, yine onların bakış açısından anlatacak. Prodüksiyon süreci 2018’den beri devam eden dizi sekiz bölümden oluşacak ve her bölüm farklı bir karaktere odaklanacak. P.S. I Love You ve Love, Rosie gibi sinemaya uyarlanan eserleriyle tanıdığımız yazar Cecelia Ahern’in kısa hikâyelerinden ilham alınmış. Projenin arka planında, 80’lerden bir kadın güreş takımına odaklanan GLOW’un yaratıcıları Liz Flahive ve Carly Mensch var.

Bu arada GLOW hayranları için son gelişmeler, ne yazık ki pek iç açıcı değil. Dizi 2019’da dördüncü ve final sezonu için onay almış; fakat pandemi sürecinin de etkisiyle Netflix tarafından sürpriz şekilde iptal edilmişti. Dizinin oyuncularından, ünlü komedyen Marc Maron, en azından hak edilen finali izleyeceğimiz bir filmin çekilmesi yönünde çağrı yapmıştı.

Yazı: Elif Acun