Rose Byrne’lü kara komedi "Physical" ile 80’lere ışınlanacağız

Bad Neighbors, Bridemaids ve Insidious gibi filmlerden tanıdığımız Rose Byrne, bir 80’ler kara komedisi olan yeni Apple TV+’ın dizisi Physical’da. Byrne’ün canlandırdığı Sheila Rubin; görünüşte kapalı kapılar ardında ıstırap çeken, baskın partnerine sadık bir ev kadını. 80’ler çılgınlığı aerobik ile tanışmasıyla bir sağlık gurusu ve yaşam koçuna dönüşecek. O dönem için oldukça yeni ve çığır açıcı olan bu meslek sayesinde kendine ait bir odaya kavuşan Sheila’ya; komedyen Rory Scovel’in canlandırdığı, eyalet seçimlerine hazırlanan, hırslı ve zeki Danny eşlik edecek.

Kamera önü ve arkasında kadın çalışanların hâkim olduğu yapım, The Path ve Desperate Housewives’ın yaratıcısı Annie Weisman tarafından kaleme alındı. Physical; saç tasarımları, kıyafetleri ve aerobik müzikleriyle bizi adeta 80’ler temalı bir partiye davet ediyor. Dizinin çıkışının önümüzdeki yaz aylarında olacağı söyleniyor.

Yakın geçmişte izlediğimiz, 80’ler temalı diziler
It’s A Sin (HBO Max & Channel 4)

Geçtiğimiz ay yayımlanan ve kısa sürede oldukça ilgi gören bu dram-komedi, 80’ler İngiltere’sinde bir grup gencin hem AIDS ile hem de hastalığa karşı olan önyargılarla mücadelesini anlatıyor.

Deutschland 89 (Amazon Prime)

Deutschland 83 ve Deutschland 86 yapımlarının devamı olan dizi, 1989 yılında Berlin duvarının yıkılmasıyla ortada kalan bir ajanın sürükleyici hikâyesini anlatıyor. Ülkemizde Deutschland 89’ı ve diğer uzantılarını Blutv’de izlemek mümkün.

The Goldbergs (ABC)

2013’ten beri yayınlanan ve 8 sezondur devam eden sit-com türündeki yapım, klasik bir Amerikan ailesi olan Goldberg’lerin 80’lerdeki günlük hayatını absürt bir dille ekrana getiriyor.

Glow (Netflix)

80’lerdeki Glow isimli TV şovundan ilham alan dizi, Los Angeles’da kariyer yapmaya çalışan oyuncu Ruth Wilder’ın 12 kadından oluşan güreş takımına girmesi ve aralarındaki rekabeti konu alıyor. Başroldeki Ruth karakterini Alison Brie canlandırıyor.

Des (ITV)

3 bölümlük mini dizi, David Tennant’ın canlandırdığı seri katil Dennis Nilsel’nın Londra’da işlediği cinayetlere ve tutuklanma sürecine odaklanıyor. David Tennant’a dedektif rolünde Daniel Mays, gazeteci rolüyle de Jason Watkins eşlik ediyor.

Yazı: Elif Acun