Netflix dizisi “GLOW”un çizgi roman uyarlaması yolda

Netflix’in popüler dizilerinden GLOW ’un çizgi roman serisi başlıyor. İlk bölümü 2019 baharında satışa çıkacak olan seri, IDW Publishing tarafından hazırlanıyor.1980’lerde ABD televizyonlarında yayınlanan ve kadın güreşçileri merkezine alan Gorgeous Ladies of Wrestling isimli programdan yola çıkarak hazırlanan dizi, ilk iki sezonuyla övgü toplamıştı. Netflix’in yaz aylarında üçüncü sezonu için de anlaşmaya vardığı dizisinin çizgi roman uyarlaması dört bölümden oluşacak. GLOW ’da karşımıza çıkan 14 kadın güreşçinin farklı maceralarını konu edecek ve diziye bağlı kalmadan orijinal bir hikâyeyi takip edecek çizgi roman serisi, daha önce de çeşitli televizyon yapımlarının çizgi roman uyarlamalarında yer almış isimler tarafından hayata geçiriliyor.

Rick and Morty ve Power Rangers ’ın çizgi roman uyarlamalarının yazarlarından biri olan Tini Howard’ın yazdığı ve Samurai Jack: Quantum Jack çizgi romanının çizeri olan Hannah Templer’ın da çizdiği GLOW çizgi romanları, dizinin yaratıcıları olan Liz Flahive ve Carly Mensch’in danışmanlığıyla hazırlanıyor. Serinin yazarı Tini Howard, yaptığı açıklamada yalnızca bir GLOW hayranı olmadığını; bir güreş tutkunu olduğunu ve daha önce de çeşitli güreş çizgi romanları yazdığına değiniyor.

Netflix’in bir başka hit dizisi Stranger Things ’in de çizgi roman uyarlaması yolda. Dizinin çizgi roman haklarını elinde bulunduran Dark Horse’un birden fazla seri için kolları sıvadığı gelen haberler arasında.