Arı vızıltısından stüdyoya: PUP’ın yeni teklisi “Anaphylaxis”

Punk rock’ın Kanadalı temsilcilerinden PUP yeni teklisi “Anaphylaxis”le karşımızda. Şarkı, grubun gitaristi Stefan Babcock’ın başından geçen, aslında pek de ilginç olmayan bir olaydan esinle yazılmış. Stefan’ın söylediğine bakılırsa kız arkadaşının kuzenini bir arı sokuyor ve bu olay büyük panik yaratıyor. Zira kuzenin kafası davul gibi şişiyor. Ancak ne kadar endişelenirse endişelensin, hastaneye giderken bile partneriyle dalga geçebilen kadın Stefan’a oldukça eğlenceli geliyor.

Bu basit olay, Stefan Babcock’u kendi korkuları üzerine düşünmeye itiyor. Öleceğine ikna olmuş ve dünyanın sonunun geldiğine inanmışken kimsenin ona aldırış etmediği panik zamanlarını anımsatıyor. “Geçmişe dönüp baktığımda, aşırı tepki verme hâlini oldukça komik bulurum. Biz de hastalık hastası olmakla ilgili bu saçma şarkıyı yaptık ve parçanın başında gitarlarımızdan arı vızıltısı sesi çıkarmaya çalıştık.” 

Punk’ın dadaist ruhundan esintiler taşıyan “Anaphylaxis”in kil animasyon klibi ise Callum Scott-Dyson’ın ellerinde şekillenmiş. Dyson’ı daha önce yönettiği Luke Saxton’ın “A Postcard From France” ve The Velvet Hands’in “Curtains Closed” parçalarının kliplerinden hatırlayanlarınız olabilir. Kendisini tanımayanlar için “Anaphylaxi”in onun ilk kil klibi olmadığını da eklemekte fayda var. Callum Scott-Dyson’ın işlerini merak edenler, sanatçının renkli dünyasına doğru tek yönlü bilete şuradan ulaşabilir.