Ariana DeBose bir Spider-Man düşmanı rolünde

Ariana DeBose, geçtiğimiz günlerde dağıtılan 28. Oyuncular Birliği Ödülleri’nde (SAG Awards) Steven Spielberg imzalı West Side Story’deki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne uzanmıştı. 27 Mart’ta sahiplerini bulacak 94. Akademi Ödülleri’nde de aynı kategorinin favori isimlerinden biri. 2021’de Schmigadoon! dizisiyle de adından söz ettiren Ariana DeBose, Marvel dünyasına adım atmaya hazırlanıyor.

Sony’nin 2018’den bu yana geliştirilme aşamasında olan Kraven the Hunter uyarlaması için somut adımlar hızlanmaya başladı. Çizgi roman sayfalarında Spider-Man’in başına en çok bela olan karakterlerden biri olsa da sinematik uyarlamasına 2023’te kavuşacak olan Kraven the Hunter’a Aaron Taylor-Johnson’ın hayat vereceği, yönetmen koltuğunda da J.C. Chandor’ın (A Most Violent Year, Margin Call) oturacağı bir süredir biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda filmin oyuncu kadrosuna Russell Crowe ve Fred Hechinge isimlerinin de eklendiği duyurulmuştu. 

Ekibe katılan son isim Ariana DeBose oldu. Canlandıracağı karakter ise Marvel evreninin en gizemi kahramanlarından biri olan Calypso. Kraven’ın hem sevgilisi hem de ortağı olan Calypso, bir voodoo büyücüsü. Denny O’Neil ve Alan Weiss ikilisi tarafından yaratılan karakter, 1980’de yayımlanan The Amazing Spider-Man #209 macerasından beri Spidey’nin süper-düşmanlarından biri. Haiti orijinli karakter, voodoo davulları, iksirler ve türlü büyülerle düşmanlarının zihnini kontrol edebiliyor ve ölmüş kişileri yeniden diriltebiliyor.

Yaklaşan diğer Ariana DeBose filmleri

Ödül sezonuna izini bırakan Ariana DeBose ismini önümüzdeki yıllarda çok daha sık duyacağımıza şüphe yok. Kraven the Hunter filminden önce de şu an post-prodüksiyon aşamasında olan iki uzun metrajda izleyeceğiz kendisini. Matthew Vaughn’un roman uyarlaması ajan filmi Argylle bunlardan biri. DeBose’nin projedeki rol arkadaşları Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Samuel L. Jackson, Henry Cavill ve Dua Lipa. Yönetmenliğini Gabriela Cowperthwaite’ın üstleneceği savaş anlatısı I.S.S.‘in başrolünde de DeBose var.