Deadpool’un yolu Marvel sinematik evrenine düşüyor

Marvel, iki filmiyle de gişede harika performans sergileyen süper kahramanı Deadpool’u Marvel sinematik evrenine katmanın yollarını arıyor.

Gelen haberlere göre çizgi roman aleminin en sivri dilli kahramanlarından Deadpool’un yolunu diğer Marvel kahramanlarıyla kesiştirmek için üç farklı olasılık üzerinde duruluyor. Bunlardan biri, Deadpool serisinin üçüncü filmini Marvel sinematik evreninin zaman çizelgesine yerleşecek şekilde kurgulanması. Bir diğer opsiyon da yakında birçok Marvel yapımını izleyebileceğimiz Disney’in yeni streaming platformu için hazırlanacak bir dizi. Üçüncü ve son olasılık, aslında kulağa en mantıklı ve heyecan verici geleni: Bu yaz ikinci filmi yayınlanacak Spider-Man serisinin üçüncü filminde Ryan Reynolds’ın Deadpool’unu göreceğimiz konuşuluyor.

Marvel’ın 2016’da yayımlanmaya başlayan ve şimdiye dek 50’den fazla macerası okurla buluşan Spider-Man / Deadpool crossover serisini de unutmamak gerek. Deadpool’u Spider-Man’le aynı filmde izlemek epey keyifli olacaktır. Serinin üçüncü filmi için çıkan bir diğer söylenti de Tom Hardy’nin canlandırdığı Venom karakterini Spidey’le karşı karşıya getireceği yönünde. Son Avengers filmi ağzımızda kötü bir tat bırakmış olsa da Marvel sinematik evreninde heyecanlanacak bir şeyler bulmak hâlâ mümkün.