Netflix ve Marvel ortaklığı "Luke Cage"den bir fragman daha

Hafta sonu Netflix’te ilk sezonuyla karşımıza çıkacak olan çizgi roman uyarlaması Luke Cage‘den yeni bir fragman yayınlandı. Fragmanda özellikle diziye ismini veren ana karakter ve Mahershala Ali’nin canlandırdığı kötü karakter Cottonmouth arasındaki mücadeleden kesitler yer alıyor.

Dizide Luke Cage karakterini daha önce Jessica Jones dizisinde de aynı rolle izlediğimiz Mike Colter canlandırıyor. Marvel’ın çizgi roman evrenine 1972 yılında giriş yapan Luke Cage, 2000’lerin başlarında sinemaya uyarlanmak üzere gündeme gelmişti. Hatta Jamie Foxx ve Tyrese Gibson gibi oyuncular başrol için aday olmuşlardı. Fakat söz konusu film, senaryosu hazırlanmış olmasına rağmen hiçbir zaman çekilmedi ve Marvel Studios, 2013 yılında Luke Cage‘in film haklarını satın aldı.

Marvel ve Netflix’in dört diziden ve sonrasında bu dört dizideki karakterin bir arada yer alacağı bir diziden oluşan anlaşmasının üçüncü halkası olan Luke Cage‘in ilk sezonu 30 Eylül’de yayınlanıyor. 13 bölümden oluşacak sezondan hazırlanan yüksek tansiyonlu fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=snJ-nRgx8o0