Venom’un karmaşık zihnine dalmak isteyen?

Titan Comics, çizgi roman kahramanlarına modern felsefe perspektifinden kapsamlı bir bakış sunan The Philosophy of… serisine geçtiğimiz yıl Deadpool’la başlamıştı. Serinin ikinci kitabı 2021 baharında yayımlanacak ve Marvel evreninin favori karakterlerinden Venom’a odaklanacak.

İlk olarak 1984 yılında Marvel’ın The Amazing Spider-Man #252 çizgi romanında görülen Venom, bir kahraman mı yoksa bir kötü mü olduğu tartışılan, psikozlu bir karakter. 2018’de Ruben Fleischer yönetmenliğinde ilk solo filmine kavuşan Venom’un beyazperdedeki serüveninin ikinci halkası da 2021 yazında vizyona girecek. Filmin ismi Venom: Let There Be Carnage ve bu kez yönetmen koltuğunda Andy Serkis var. Titan Comics’in yayın tarihi olarak da filmden yaklaşık bir ay önceyi seçmiş olması pazarlama odaklı alınmış bir karar gibi görünüyor. 

Venom’un çizgi roman sayfalarındaki farklı maceralarından yola çıkarak hazırlanan kitapta, Marvel evreninin anlaşılması en güç zihinlerinden biri masaya yatırılacak. Kapak görselinde Venom denince akla gelen kelimelerin hemen hepsini görmek mümkün. Kitabın raflarda yerini alacağı tarih 25 Mayıs 2021.