Ariel Pink ve Connan Mockasin, yeni MGMT albümünde

Psikedelik pop grubu MGMT, 2013’ten bu yana yayınlayacağı ilk albüm için gün sayıyor. Little Dark Age ismini taşıyacak albüme dair ilk detaylar paylaşıldı.

Congratulations ve kendi isimlerini taşıyan son albümleriyle müziklerindeki psikedelik detayları ön plana taşıyan MGMT’nin yeni albümü önümüzdeki yılın ilk yarısında yayınlanacak. Q Magazine’e yoldaki albüme dair ipuçları veren Andrew VanWyngarden ve Ben Goldwasser ikilisi, şimdiye dek iki single yayınlanan albümün isminin çağrıştırdığı kadar karanlık olmadığını dile getirdi. Röportajda Andrew VanWyngarden özellikle iki müzisyenin de Avrupa’da üretilmiş synth pop müziklerine duyduğu merakın Little Dark Age‘de kendini hissettirdiğini vurguluyor.

Son dönemin psikedelik pop sahnesinin belki de en heyecan verici isimleri arasında bulunan Ariel Pink ve Connan Mockasin de Little Dark Age albümünün çeşitli şarkılarında MGMT’ye eşlik ediyor. Albümden ilk olarak “Little Dark Age” şarkısını yayınlayan grup, geçtiğimiz hafta da bir bölümü Ariel Pink tarafından yazılan “When You Die” şarkısını klibiyle birlikte paylaşmıştı.