Ariel Pink ve John Maus'un 6 Ocak akşamı nerede olduğunu biliyor musunuz?

Trump sempatizanlarının 6 Ocak Çarşamba akşamı Washington’da Kongre Binası’na yaptığı baskın, polisin baskıncılara karşı takındığı tavır ve bomba alarmı, sosyal medyada konuşulmaya (yer yer şaka malzemesi de yapılarak) devam ediyor. 

Çıkan irkiltici haberlerden biri aracılığıyla Kongre Binası’nı basan kalabalıkta Ariel Pink ve John Maus ikilisinin de yer aldığını öğrendik. 

Yönetmen Alex Lee Moyer’ın kişisel Instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafta üçlü Washington’da bir otel odasında görülüyor. Moyer, “Neredeyse öldüğümüz ama çok eğlendiğimiz bir gün” olarak tanımlamış deneyimini. Yine Instagram hikâyelerinde protestodaki kalabalığın içinde oldukları kısa videolar paylaşmış. 

Twitter’da bu gönderinin gündeme gelmesi ve BLM protestolarında iki müzisyenin de HİÇBİR dayanışma mesajı vermediğinin hatırlatılması üzerine Ariel Pink’ten kısa bir açıklama geldi. Hiçbir zaman yağmalama ve şiddetli ihtilaf yanlısı olmadığını söyleyen Pink, bir başka kullanıcının yorumuna yanıt olarak “DC’de barışçıl bir şekilde başkanıma desteğimi gösteriyordum. Beyaz Saray çimenlerinde eyleme katıldım ve otele dönüp biraz uyudum. Konu kapandı.” demiş.

Ariel Pink’in Twitter hesabında kısa bir yolculuğa çıkınca Trump yanlısı başka paylaşımlarını da görmek mümkün. Hatta Biden’ın yemin töreninin gerçekleşeceği 20 Ocak tarihinde herkesi internet boykotu yapmaya davet etmiş. 

Ariel Pink daha önce de “ırkçılığın yasa dışı olmadığını” dillendirmiş, gay evliliğinin de sinirlerini bozduğunu belirtmişti. Bir zamanlar müzik kahramanı ilan ettiklerimizin ırkçı, kadın düşmanı, LGBTİ+ düşmanı ya da fail olmalarıyla yüzleşmeye artık çok alışkınız. Yani şaşırıyor muyuz? Asla. 

Yükleniyor...