Arkadaşlarından Orçun ve Hedonistic Noise anısına: “REDDİYE”

Yerli sahnenin üretken garage punk gruplarından Hedonistic Noise’un solisti Orçun Özdemir, haziran ayında ansızın aramızdan ayrılmıştı. Çevresine ve bağımsız müzik kültürüne kalıcı izler bırakan Orçun’u anmak isteyen arkadaşları bir saygı albümü hazırlığına girişti ve ortaya REDDİYE isimli bu değerli albüm çıktı. 29 grup ve müzisyenin bir araya geldiği albümde, Hedonistic Noise’un 2016’dan bu yana yayımlanmış 4 albümündeki şarkıların tamamı yeniden yorumlandı. 

Hedonistic Noise albümlerine de kataloğunda yer veren Mevzu Records, REDDİYE albümünü şu mesajla paylaştı: “Orçun’un sahneye bıraktığı tüm hatırası, her zaman hatırlanacak büyük bir özlem ve acıyla birlikte yoğurulmuş bu albümle birlikte yaşamaya devam edecek.”

Padme, Asperger, Bam Bam Bam, Cemiyette Pişiyorum, ria, Frozen Clouds ve nicesinin Hedonistic Noise yorumlarını dinlemek için hemen aşağıya.

REDDİYE’de yer alan sanatçılar:

Öykğ, Melted, Parham A.G, Cemiyette Pişiyorum, Buhran, Sunset Stream, Dyath, Kartoffelbörek, Hiraeth, Glabrezu, Backover, EMASKÜLATÖR, ria, deney, Getaman, Padme, Arda Negerekvar, Yersiz, Asperger, Bam Bam Bam, Berkan Sikzade, 330, Bekçiler, Bükük Taso, Abstract Sense, Tocka, Çıkıntı, Frozen Clouds, Scenes We Have Missed

Hedonistic Noise

Orçun’a bas gitarda Emre Terzioğlu ve davulda Ceyhun Azeroğlu’nun eşlik ettiği Hedonistic Noise, yaptığı şarkıları “damar punk” olarak nitelendiriyor. Orçun’un özgün vokali, yüksek tempolu şarkılarıyla ve toplumu ret manifestosu tadındaki sözleriyle Hedonistic Noise 2020 yılına kadar dört albüm çıkardı.  


Yazı: Ezgi Karaarslan