Ayo Edebiri için sıra Marvel sinematik evreninde

Yazı: Melis Tire

2022’nin televizyon hadiselerinden biri olan The Bear, önümüzdeki aylarda ilkine göre daha uzun sürecek 2. sezonuyla geri dönecek. Dizideki performansıyla parlayan oyunculardan Ayo Edebiri, adını yeni Marvel projesi Thunderbolts’un yıldızlarla dolu kadrosuna yazdırdı.

Devlet tarafından gizli bir görev için bir araya getirilen bir grup kötüyü konu eden aynı isimli çizgi romanlardan uyarlanacak filmin yönetmen koltuğunda Jake Schreier var. Chance The Rapper ve Kanye West gibi hip hop yıldızları için çektiği kliplerin yanı sıra Dave, Kidding ve Brand New Cherry Flavor gibi dizilerin çeşitli bölümleri için kamera arkasına geçen Schreier de bu projeyle Marvel sinematik evrenine ilk kez adım atacak. Senaryo ise Black Widow’u da kaleme alan Eric Pearson’a emanet.

Gelelim oyuncu kadrosuna. Ayo Edebiri dışında izleyeceğimiz isimler arasında David Harbour, Sebastian Stan, Florence Pugh, Julie Louis-Dreyfus, Wyatt Russell, Hannah John-Kamen, Olga Kurylenko ve Harrison Ford yer almakta. Henüz Edebiri’nin hangi karakteri canlandıracağı bilinmiyor; sinopsise dair de herhangi bir paylaşım yapılmadı. Thunderbolts için belirlenen vizyon tarihi ise 26 Temmuz 2024.

Yakın gelecekte izleyeceğimiz bir diğer Ayo Edebiri projesi ise şu sıralar post-prodüksiyon sürecinde olan Bottoms. Emma Seligman’ın yönetmenliğini üstlendiği film, bir lisedeki iki kuir öğrencinin başlattığı bir dövüş kulübü hakkında.