The Bear 2. sezona dair ilk ipuçları

Yazı: Melis Tire

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 80. Altın Küre Ödül Töreni’nde başrol oyuncusu Jeremy Allen White’a En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandıran The Bear, geride bıraktığımız yılın büyük gündem maddelerinden biri oldu. Hulu  / FX yapımı dizinin ikinci sezonuna dair ilk resmî paylaşım yapıldı.

İlk olarak güzel haberi verelim: Sekiz bölümlük ilk sezonun ardından The Bear, daha uzun bir sezonla dönecek. 10 bölümden oluşacak yeni The Bear sezonu, yazın başlarında prömiyer yapacak. ABD’de Hulu’da yayımlanacak olan dizi, takip eden haftalarda Disney+ kataloğunda yerini alacak.

Henüz bu rüzgâra kapılmamış olanlar için The Bear dizisini şöyle özetleyebiliriz: Jeremy Allen White, gastronomi dünyasında umut vadeden bir gençken, yaşadığı trajedi sonrası Chicago’ya dönüp aileden miras bir restoranı işletmek durumunda kalan Carmen “Carmy” Berzatto’ya, yılın en iyi performanslarından birini sunarak hayat veriyor. Ne var ki onun ekranı dolduran oyunculuk performansı, dizinin hanesine yazdırdığı artılardan yalnızca bir tanesi. Sıkış tıkış, daracık bir bir mekânda devinimini yitirmeyen, odağını sürekli değiştiren kamera kadar, senarist kadrosunun kalemi de Joanna Naugle ile Adam Epstein’ın incelikli kurgu çalışması da nefes aldırmayan, övmelere doyulamayan temponun mimarlarından. Ne yaptığını tam olarak bilen ve bunu fazlasıyla iyi yapan bir seyirlik var karşımızda. The Bear, 2022: En iyi 10 dram dizisi listemizin de zirvesinde yer alıyor.