“Ayrımcılığa ve nefret söylemine yer olmayan sahalar hepimizin hakkı”: Let's Fairy Play

İki senedir Queer Olympix ile Türkiye’deki ilk kuir spor etkinliğini düzenlemekte olan Atletik Dildoa takımının organizasyonuyla, erkek egemen futbol alanındaki cinsiyetçiliğe ve homo/bi/transfobiye karşı bir süredir çeşitli halı sahalarda bir araya gelerek futbol oynayan kadınlar ve LGBTİ+’lar 20 Ekim Cumartesi günü Let’s Fairy Play adlı bir etkinlik serisinde bir araya geliyor. FARE network’ün 11 Ekim – 25 Ekim’de düzenlediği Football Action Weeks kapsamında 20 Ekim Cumartesi günü, “Ayrımcılığa ve nefret söylemine yer olmayan sahalar hepimizin hakkı” denecek ve İstanbul’da futbolun kuir hallerinin deneyimleneceği 4 farklı etkinlik gerçekleşecek.

banner_1200x630-panel (1)

“Kuirleşen Spor, Sporu Kuirleştirmek” Paneli

Son yıllarda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ortaya çıkmış LGBTİ+ ve kadın ağırlıklı alternatif takımlar, türlü ayrımcılıklarla spor alanından uzaklaştırılan bireylerin geliştirdiği direniş biçimlerine bir örnek teşkil ediyor. Let’s Fairy Play kapsamında saat 16.00’da gerçekleşecek panelde de Türkiye’nin çeşitli illerinden takım temsilcileriyle, Özen (Muamma – Mersin), Güney (Sportif Lezbon – Ankara), Meriç (Atletik Dildoa – İstanbul) ve Asya (Queerpool – İstanbul), spor alanının sınırları, LGBTİ+ aktivizmi ve sporun kesişimi, kuirleşen spor ve sporu kuirleştirme gibi konular konuşulacak.

Adres: Anarad Hığutyun Binası Havak Salonu, Papa Roncalli Sk. No: 128 Harbiye, 34373 Şişli/İstanbul

”Sahalarda Kuir Paslaşmalar” – Ateş Alpar Fotoğraf Sergisi

Saat 16.00’dan 18.00’e kadar gezilebilecek sergide Ateş Alpar’ın objektifinden 2017 Onur Haftası kapsamında düzenlenen “gol yemeyi sevenler” turnuvasından kareler sizi bekliyor.

Adres: Anarad Hığutyun Binası Havak Salonu Fuaye Alanı, Papa Roncalli Sk. No: 128 Harbiye, 34373 Şişli/İstanbul

LGBTİ+fobi’ye karşı vur topa!” Turnuvası

Feriköy’de saat 19.00’da başlayacak futbol turnuvasında pasların eşit dağıldığı, küfürsüz, yaratıcı bir oyun sahada olacak. Sahadan dışlanacaklarsa ayrımcılık ve nefret söylemleri!

Adres: Çobanoğlu Sk. No:84 Feriköy/İstanbul

Etkinliklerin ardından eğlence mekânı ise 23.00 itibariyle Taksim’deki Citizen. Bu sefer ayrımcılığa karşı bir araya gelinecek Live Music! For Techno Lovers partisinde Merve Bozdağ, Rocket Live, Hiccup, Fluctuosa performanslarıyla yer alacak.

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Korsan Çk. No:2, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Yükleniyor...