Balthazar 20 Kasım’da İstanbul’da

Belçikalı indie pop grubu Balthazar, 20 Kasım’da Gezgin Salon konserlerinin konuğu olarak İstanbul’da çalacak. Spotify verilerine göre yıllardır en çok İstanbul’da dinlenen grup, 5. stüdyo albümü SAND’i geçtiğimiz şubat ayında yayımlamıştı.

Lise arkadaşları Jinte Deprez ve Maarten Devoldere’in 2004’te temellerini attığı, ilk albümünü de 2010’da yayımladığı Balthazar projesi; enerjik, melodik ve neşe dolu parçalarıyla Avrupa sahnesinin en popüler gruplarından birine evrildi. Bir anlamda olgunluk dönemlerini temsil eden SAND ile müzikal yapı taşlarını yeni bir nefesle elden geçiren ikili, minimal pop tınılarını sade electronica dokunuşlarıyla buluşturdu. Sahne performanslarıyla da uluslararası birçok prestijli festivalin gözde gruplarından biri olan Balthazar, pandemi sonrası çıkacağı ilk turnede İstanbul’a da uğruyor. 

Gruptan Jinte Deprez, Bant Mag. No:74’teki “Müzisyenlerden mektuplar” dosyası için kaleme aldığı yazısında sahne özlemine dair şunları söylemişti:

“Bu şarkıları canlı çalamıyor olmak çok gerçek dışı geliyor. Daha önceden bir şeylerin kıymetini bilmeme hâlimiz tamamen resetlendi. Yeniden çıkıp çalmak için çok hevesliyiz. Şarkılarımızın, hayranlarla, insanlarla onlar hakkında diyalog kurmanın bağımlısıyız. Sanırım herkes için şu artık çok netleşdi ki canlı müziğe dramatik basıncı azaltma, hislerimizi yoğun yaşama ve onların tadını çıkarma için çok ihtiyacımız var. Bu kapanma sürecinde her şey çok sıkıştırılmış hissediliyor. Yeniden patlamak için sabırsızlanıyoruz.”

2017’den bu yana King Gizzard & The Lizard Wizard, Agar Agar, Mac DeMarco, Kiasmos, Wolf Alice, Amyl and the Sniffers, Pantha du Prince gibi isimleri ağırlayan Gezgin Salon konserlerinin heyecan verici dönüşü için 20 Kasım’da Volkswagen Arena’da olacağız. Balthazar konserinin biletleri 30 Temmuz’da passo.com.tr üzerinden satışa çıkacak.

Yükleniyor...