Bant Mag.’ın Le Guess Who? festivali için hazırladığı özel içeriklere göz atın

Bu sene bir kez daha medya partnerleri arasında yer aldığımız Utrecht’teki Le Guess Who? Festivali 8 Kasım’da başlıyor. Programında Art Ensemble of Chicago, Beverly Glenn-Copeland, Mudhoney, Vashti Bunyan, Yves Tumor, Kikagaku Moyo, Sons of Kemet ve nice isme yer veren festivalin program kitapçığı için hazırladığımız özel içerikler görücüye çıktı.

Ana görsel: Art Ensemble of Chicago (Sadi Güran)

Festivalde sahne alacak sanatçı ve gruplardan 5 tanesi için hazırlanan çizgi hikayelerle birlikte, Le Guess Who?’nun bu yılki seçkisinin en ilgi çekici alt programlarından birine imza atan Future Feminism üzerine oluşumun mimarlarından Johanna Constantine’le, Bant Mag. genel yayın yönetmeni Ekin Sanaç’ın yaptığı bir röportaj, festival kitapçığında bulunuyor.

Rodrigo Amarante, Saul Williams, Art Ensemble of Chicago, Anoushka Shankar ve Beverly Glenn-Copeland için hazırladığımız çizgi hikayeleri, derginin müzik editörü Cem Kayıran kaleme aldı. Dosyalarda yer alan illüstrasyonlarsa Berkay Dağlar, Ethem Onur Bilgiç, Sadi Güran, Gizem Gündüz ve Rajab Eryiğit imzası taşıyor.

Le Guess Who? 2018 Program Guide’ın sayfaları arasında gezinmek için buraya tıklamanız yeterli. Festival için hazırladığımız içerikler, Bant Mag. No:65’te Türkçe olarak yayımlanacak.