Bant Mag. sordu, Adamlar cevapladı

Geçtiğimiz yıl yayınladığı Eski Dostum Tankla Gelmiş albümü ve sonrasında verdiği konserlerle yerli müzik sahnesinde kendine özel bir yer edinmeyi başarabilen gruplardan biri olan Adamlar, yarın One Love Festival kapsamında sahnede olacak. Grup, festival öncesinde Bant Mag.’ın sorularını yanıtladı.

Eski Dostum Tankla Gelmiş albümünüz yayınlanalı neredeyse bir sene olacak. Siz şu günlerde dönüp baktığınızda, albümle ilgili neler hissediyorsunuz? Bir şansınız olsa bir şey değiştirir miydiniz?
İyi ki var diyoruz. Kendi kendine bir yoldan ilerliyor. Biz kaydedip bizden çıkardık. Seven aldı, dinleyen dinletti. Her gün yeni birilerini buluyo gibi hissediyoruz. Derdini anlatabilen bir ilk albüm oldu bizce. Olduğu haliyle kabulümüz.

One Love Festival bu yıl yerli sahneden birçok önemli ve yeni isme evsahipliği yapıyor. İstanbul gibi sahne ve festival anlamında bir anlamda kıt diyebileceğimiz bir şehirde, sizin için festivalde sahne almak ne ifade ediyor? Sizce diğer konserleriniz ve One Love’da vereceğiniz konser arasında atmosfer açısından herhangi bir fark olacak mı?
Birlikte çalmaktan hep keyif alıyoruz.  Açık hava daha da motive ediyor. Festival sahnesi de rüzgarıyla, heyecanı, yoğunluğu, merakı ve eğlencesiyle başka bi tat. Yaz birası ve kabarcıklı kalabalık.

Adamlar, kelime oyunlarını seven, sözünü sakınmayan ve müzikte akıcılığı doruk noktalarında hissettiren bir ekip. Müziğinizde hem bir tür sadelik hem de aynı şekilde baskın bir doygunluk hissi var bence. Bunun sebebinin hem birlikte hem farklı farklı grup ve projelerde bunca zamandır müzikle uğraşmanızda saklı olabileceğini düşünüyorum. Sizce sihri nerede saklı?

Albüm sürecinde yeni bir araya gelmiş, çalışmış ve bir hedefi gerçekleştirmeye konsantre olmuş tavşanlardık. Beraber çaldıkça herkes tek tek kendi rengini, kendi hikayesini daha rahat ortaya koyar oldu. Grupta tek tek her kişi bir ayrı element gibi. Sihir sevdanın yanyana getirişinde mi olsa?

Yakın gelecekte Adamlar cephesinden bizi neler bekliyor? Yeni kayıtlar, klipler görünüyor mu ufukta?

İkinci albüm için çalışmalara başladık. Hepinize el salladık.